20. Biennale Sztuki dla Dziecka

Do Poznania zbliża się wielka fala. Proszę się jednak nie bać. To nie woda nas zaleje, ale Ocean Muzyki. Pod takim hasłem odbędzie się bowiem w tym roku Biennale Sztuki dla Dziecka. Festiwal potrwa od 15 do 21 czerwca. Już dziś rusza sprzedaż biletów w kasach Teatru Animacji oraz na Bilety24.
Przez tydzień miastem władać będą niepodzielnie dzieci i sztuka tworzona z myślą o nich. Dźwięki mogą być inspirujące dla muzyków, ale nie tylko dla nich. W naszym programie nie
zabraknie więc poza koncertami także spektakli, pokazów filmowych, wystaw i instalacji plastycznych. Rolę wiodącą odegrają interdyscyplinarne zajęcia warsztatowe, które zachęcają dzieci do twórczego działania. Mamy nadzieję, że rodzice zechcą się bawić razem z nimi.
Kilkaset biennalowych wydarzeń pogrupowaliśmy wokół wysp. To wyspa budowniczych, dobrej energii, grająca, odkrywców, spotkań, nowych wyzwań. Imprezy przedpołudniowe adresowane są głównie do zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych (także gimnazjalnych, a nawet licealnych). Po południu i w weekend zapraszamy dzieci z rodzicami rodzeństwem, dziadkami, ciociami i wujkami, a najlepiej całymi rodzinami. Naszym głównym portem jest Centrum Kultury Zamek, ale biennalowa latarnia prowadzi także do Sceny Wspólnej.

Program: http://www.biennaledladziecka.pl/index.php/program-2015-wyspy