Agnieszka Kryst ZATAŃCZ ZE MNĄ

Taniec i ruch mogą być wyjątkowym sposobem na spędzenie wolnego czasu, jak również na odkrywanie i tworzenie nowych, niezwykłych relacji. Podczas zajęć będziemy koncentrować się na budowaniu zaufania i poczucia bezpieczeństwa, które są niezwykle ważnym elementem więzi rodzinnych. Poprzez ruch, uczenie się partnerowania w nim, swobodę poruszania się, zabawę, prowadzenie siebie nawzajem, uczestnicy warsztatu będą budowali niepowtarzalne relacje. Różne zadania taneczne i ruchowe będą niesamowitą okazją do pobudzenia kreatywności i pomysłowości. Pokażemy, że taniec może być nie tylko świetną zabawą, ale również sposobem na wyrażanie się, opowiadanie, wzajemnie porozumiewanie się.

Agnieszka Kryst absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Choreografii i Teorii Tańca. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 (Stary Browar Nowy Taniec, Poznań). Jako tancerka i performerka współpracowała z Karoliną Kroczak, Tomasem Nepsinskim, Juanem Domìnguezem Rojo, Noą Shadur i Kondradem Smoleńskim czy Małgorzatą Haduch. Ostatnio jako tancerka współpracowała z Sjoerdem Vreugdenhilem przy spektaklu Skutki niezamierzone, którego premiera odbyła się podczas festiwalu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2014 oraz Rebecą Lazier przy spektaklu „They might be others”, którego pokaz odbył się w ramach Malta Festiwal 2015. Finalistka festiwalu/konkursu choreograficznego New Europe Festival 2013 w Pradze, w czasie którego zaprezentowała (jako choreografka i tancerka) solo Pressure oraz duet Liquid state of mind.

W 2014 roku jako tancerka uczestniczyła w mulidyscyplinarnym projekcie Aleksandry Hirszfeld (koncepcja i reżsyeria) i Marty Ziółek MONadOLOGIa. Traktat o relacyjności, którego premiera odbyła się w listopadzie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. W roku 2015 została rezydentką programu Solo Projekt Plus prowadzonego przez Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec.

Brała udział w projekcie Friv Move w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu – laboratorium improwizacji muzyków i tancerzy. Uczestniczka wielu warsztatów w Polsce i za granicą (m.in podczas ImPulsTanz Festival w Wiedniu). Uczyła się u takich pedagogów jak: Maria F. Scaroni, Sjoerd Vreugdenhil, Rosalind Crisp, Laura Aris Alvarez, Peter Jasko, Benoît Lachambre, Keith Hennessy czy David Zambrano.