Bez Dystansu – Cykl dyskusji w Dobrej Kawiarni – spotkanie z Justyną Wielgus i Ewą Machnio z Teatru 21

Dystans wytwarzany przez otoczenie to największe utrudnienie z jakim spotykają się osoby niepełnosprawne. Cykl październikowo-listopadowych spotkań w Dobrej Kawiarni, na które zaprosimy osoby aktywnie działające na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych pokaże nam w jaki sposób z empatią spojrzeć na ich odmienne potrzeby.

Podczas spotkania przy kawie i BEZ DYSTANSU porozmawiamy o teatrze jako narzędziu terapii, a także jego mocy skracania społecznego dystansu. Poznamy różne punkty widzenia na temat twórczej pracy z osobami niepełnosprawnymi, wyjaśnimy na czym polega jej specyfika, wymienimy się naszymi osobistymi doświadczaniami.

Gośćmi pierwszej dyskusji będą Panie: Justyna Wielgus i Ewa Machnio z Teatru 21. Spotkanie poprowadzi Joanna Żygowska.

Teatr 21 zrodził się z warsztatów teatralnych w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Jest to miejsce twórczych poszukiwań, spotkań towarzyskich, a także bezpieczna przestrzeń na coraz odważniejsze i bliższe spotkania ze sobą i widzem.

Członkami zespołu są uczniowie oraz absolwenci szkoły „Dać Szansę”, osoby z zespołem Downa i autyzmem. Początkowo grupa pracowała nad nietypowymi szkolnymi przedstawieniami jasełkowymi, z czasem zaczęła realizować spektakle autorskie i happeningi (m.in. „Miasto, Manifest” (2009), który krytycznie odnosił się do „(nie)obecności” osób niepełnosprawnych w przestrzeni miasta).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych: instruktorów, pedagogów, terapeutów, wykładowców, psychologów współpracujących z osobami niepełnosprawnymi na co dzień, a także wszystkich innych chętnych!

WSTĘP WOLNY!

Dyskusja odbędzie się w ramach piątej edycji Projektu 5 Zmysłów. DYSTANS realizowanej w ramach 3-letniego programu 5 Zmysłów IMAGINARIUM będącej największym w Polsce wydarzeniem kulturalno – edukacyjnym adresowanym do osób niepełnosprawnych, które odbywa się na przełomie września i listopada w Wielkopolsce.