Chodź na słówko

Centrum Sztuki Dziecka zaprasza na przedstawienie Maliny Prześlugi „Chodź na słówko” kierowane do dzieci od 8 lat.

Zapraszamy na teatralną wyprawę do świata słów, wraz z przedstawieniem „Chodź na słówko”, zrealizowanym w ramach projektu Scena Autora. Sztukę napisaną przez Malinę Prześlugę, znaną z niekonwencjonalnego podejścia do języka, wielokrotną laureatkę Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, wyreżyserował Jerzy Moszkowicz. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 8 lat, których twórcy zapraszają na otwartą premierę 11 lutego do Pawilonu Nowa Gazownia. Kolejne spektakle w dniach 12 i 13 lutego przewidziane są po zgłoszeniu się grup szkolnych.

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jak osiągnąć swoją właściwą osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby im pomóc w osiągnięciu celu, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ich ku zaskakującemu rozwiązaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 8 lat, lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni.

Malina Prześluga jest autorką, która ujmuje specyficzną wyobraźnią i twórczym traktowaniem języka. W perspektywie 19. Biennale Sztuki dla Dziecka, którego tematem jest „Słowo na terytorium sztuki dla dziecka”, Centrum Sztuki Dziecka zaprosiło ją do napisania dramatu. Tak powstał tekst „Chodź na słówko”. Prace nad przedstawieniem trwały od jesieni 2012 roku. W lutym 2013 odbędą się na pierwsze otwarte dla publiczności spektakle, które ponownie wrócą na scenę w pierwszym tygodniu czerwca, podczas 19. Biennale.

Reżyseria: Jerzy Moszkowicz

scenografia: Jacek Zagajewski
muzyka: Mariusz Matuszewski
W nagraniu muzyki udział wzięli: Andrzej Mazurek (instrumenty perkusyjne), Jerzy Moszkowicz (drumla), Wiesław Prządka (akordeon), Dariusz Rybacki (fagot), Maciej Słomian (trąbka).

Konsultacja choreograficzna: Juliusz Stańda

Producent: Wojciech Nowak

Asystentka reżysera: Agata Felikszewska-Igiel

występują:
Anna Mierzwa/Oksana Pryjmak
Radosław Elis
Michał Kocurek

 Daty: 02.02.2015, godz. 9.00 i 11.00

23.02.2015, godz. 10.00 i 12.00