DIALOG POPRZEZ RUCH

Warsztaty Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci i Rodziców

Celem warsztatu jest odkrycie nowych dróg porozumiewania się rodziców i dzieci. Ile razy w życiu brakuje nam odpowiednich słów? Ile razy zdarza nam się powiedzieć kilka słów za dużo? Zajęcia mają pomóc w odnalezieniu różnego rodzaju ruchu porozumienia nawet przez całe rodziny. Jak wyrazić nasze emocje bez komunikacji werbalnej? Który ruch lub gest jest dobry, miły, przyjazny, a który wyraża strach, niepokój, złość?
Zajęcia skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 6 lat. W tym wieku dzieci nie wyobrażają sobie życia bez słów – wspólnie przypomnijmy im, że porozumiewanie się to coś więcej. Również rodzice będą mieli okazję do odnalezienia w sobie cząstki zapomnianego już dzieciństwa. Sprawdź, o ile łatwiej będzie Ci zbudować więź z Twoimi pociechami za pomocą mowy całego ciała, zyskując w ten sposób całą gamę nowych środków komunikacji. Zobacz, jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala wam zbliżyć się do siebie.

Warsztaty odbywać się będą na drugim piętrze Słodowni w poznańskim Starym Browarze.

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Krystyna Szydłowska studentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek taniec). W latach 1997–2009 była związana z Prywatną Szkołą Tańca i Baletu Fouette w Poznaniu, a od 2009 roku ze Sceną Tańca Współczesnego. Pracowała z Witoldem Jurewiczem przy spektaklu W, Januszem Orlikiem (Not perfect) oraz Natalią Draganik (Prowincje). Zaangażowana w taneczną pracę z dziećmi od 2009 roku w pracowni Pluszarnia. Prowadziła warsztaty w ramach tanecznego obozu dla dzieci w Niechorzu. Obecnie prowadzi zajęcia z tańca klasycznego dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat w Pracowni Artystycznej Dell’Arte. Pracowała jako instruktorka zajęć z ruchu scenicznego podczas warsztatów teatralnych w Teatrze Polskim w Poznaniu. Angażuje się w liczne wolontariaty, m.in. podczas Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tańca w Bytomiu, Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego Na Bosaka w Połczynie Zdroju, Festiwalu Malta w Poznaniu. W tanecznych poszukiwaniach sięga po różne formy rozwoju, jak łączenie tańca z projektowaniem mody. Uczestniczyła w wielu warsztatach tanecznych, m.in. z: Maciejem Kuźmińskim, Januszem Orlikiem, Dawidem Lorencem, Igorem Podsiadłym, Witoldem Jurewiczem, Anną Krysiak, Carlosem Rodero, Bernadett Jobbágy, Uri Ivgi, Keren Levi, Guido Verwer, Isabelle Shad. Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem. Taneczną pracę z dziećmi traktuje jako jedno z najbardziej rozwojowych i wymagających wyzwań.