Dom pełen wrażeń

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT zaprasza na bezpłatne warsztaty z cyklu „Sprzedawcy wspomnień” pt. „Dom pełen wrażeń” skierowane do dziadków i ich wnuków.

„Dom pełen wrażeń”
Każdy dom rodzinny ma swoje zapachy i dźwięki. Czy potrafimy je przywołać? W obudzeniu wspomnień pomogą nam własne zdjęcia oraz dawni mieszkańcy Ostrowa Tumskiego. Zaglądając do ich domostw spróbujemy zastanowić się jaką rolę w postrzeganiu domu odgrywają zmysły.

Informacje dodatkowe:
– zajęcia odbywają się w sali warsztatowej oraz na ekspozycji,
– na zajęcia uczestnicy przynoszą stare fotografie, które przedstawiają dom rodzinny dziadków (wygląd zewnętrzny, wnętrze).

 

Cykl „Sprzedawcy wspomnień”

Czas spędzony w dzieciństwie wspólnie z dziadkami zapada na długo w pamięć, a opowiadane przez nich historie wspominamy przez całe życie. A gdyby tak obudzić wspomnienia, a następnie przekazać je swoim wnukom? Zajęcia warsztatowe będą ku temu znakomitą okazją.

 

Pretekstem do przywołania własnych wspomnień będzie przeszłość Ostrowa Tumskiego. Przedmioty, ludzie, wydarzenia związane z poznańską wyspą katedralną umożliwią nam podróż w głąb własnych rodzinnych historii, wspomnień z dzieciństwa czy opowieści o naszych przodkach, które będziemy mogli przekazać wnukom. Podczas zajęć dziadkowie wspólnie z wnukami stworzą prace plastyczne nawiązujące do tematu danego spotkania.

 

Zajęcia:

  • adresowane są do dziadków z wnukami w wieku 7–12 lat. W zajęciach aktywnie uczestniczą zarówno wnuki, jak i dziadkowie;
  • są bezpłatne,
  • należy wcześniej zarezerwować (zapisy prowadzi Centrum Inicjatyw Senioralnych),
  • odbywają się od stycznia do maja, w wybraną sobotę miesiąca o godz. 11.00;
  • prowadzone są w Bramie Poznania (ul. Gdańska 2),
  • odbywają się w sali warsztatowej, a wybrane z nich obejmują również wejście na ekspozycję.