Edukacja w działaniu!

„Edukacja w działaniu! Forum Centrum Praktyk Edukacyjnych” to spotkanie podsumowujące dwuletnią działalność Centrum Praktyk Edukacyjnych w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura” Narodowego Centrum Kultury.

Zespół Centrum Praktyk Edukacyjnych od czterech lat zajmuje się diagnozą stanu edukacji kulturowej w powiecie poznańskim, a od dwóch lat w całym województwie wielkopolskim, oferując warsztaty, szkolenia oraz działania integracyjne kierowane do nauczycieli i animatorów kultury.

Jednym z flagowych działań CPE jest konkurs „Współdziałanie w kulturze”, którego beneficjenci (nauczyciele wspólnie z animatorami kultury) tworzą projekty edukacyjne przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Udział w Forum jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona.

 

Program Forum:

czwartek, 23 listopada 2017 roku

Część prezentacyjna:

10:30 – 12:00 Scena Nowa, prowadzenie: dr Marta Kosińska

Badania w działaniu – prezentacja diagnozy stanu edukacji kulturowej w Wielkopolsce

12:15 – 14:30 Scena Nowa, prowadzenie: Jakub Walczyk

Współdziałanie w kulturze – Prezentacje zwycięskich przedsięwzięć

Jeżeli chcesz wziąć udział w części prezentacyjnej Forum – wypełnij formularz nr 1 i wyślij na adres: zgloszenia@cpe.poznan.pl

Część warsztatowa:

15:00 – 18:00 Sala PG 104 / Sala Audiowizualna, prowadzenie: Agnieszka Wojciechowska-Sej, Maja Pawlikowska (Muzeum Sztuki w Łodzi)

“Dziel ciało/dziel dzieło” – warsztat wokół wystawy “Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”

Jeżeli chcesz wziąć udział w części warsztatowej Forum – wypełnij formularz nr 2 i wyślij na adres: zgloszenia@cpe.poznan.pl

Szczegółowy program „Edukacja w działaniu! Forum Centrum Praktyk Edukacyjnych” dostępny tutaj.