JESTEM TYM CO WIDZĘ

WYSTAWA FOTOGRAFII

Hol Wielki | 23.04-13.05

Wernisaż | 23.04. g. 17.00

W 2017 roku w ramach konkursu WSPÓŁDZIAŁANIE W KULTURZE zrealizowany został projekt animacyjny JESTEM TYM CO WIDZĘ. Projekt zakładał współpracę młodzieży z wielkopolskich domów dziecka z młodzieżą z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu. Główną ideą było stworzenie przestrzeni, w której uczestnicy będą mogli podjąć próbę zdefiniowania siebie przez tworzenie.

Prezentowane na wystawie prace powstały w czasie sierpniowego pleneru fotograficznego w Kosewie. Pracując w duetach, Autorki i Autorzy prac podjęli próbę poznania i spojrzenia na siebie z perspektywy Innego. Fotografia stała się pretekstem do spotkania, postawienia pytania kim jesteśmy, w jaki sposób definiuje nas otaczająca przestrzeń.

Wystawa odwiedziła już kilka miejsc na mapie Wielkopolski i jest efektem procesu twórczego grupy warsztatowej, stworzonej przez Barbarę Tyczyńską i Agatę Witkowską – autorki projektu JESTEM TYM CO WIDZĘ.

Zapraszamy 23.04 na wernisaż o godzinie 17:00 oraz codziennie – do 13 maja do Holu Wielkiego w Centrum Kultury ZAMEK.

Wystawa oraz towarzyszące jej warsztaty są kontynuacją, zrealizowanego dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury, projektu JESTEM TYM CO WIDZĘ.

Partnerzy projektu:

Zespół Szkół Łączności w Poznaniu

KontenerART Mobilne Centrum Kultury i Sztuki Poznań

Dom dla Dzieci i Młodzieży w Nowym Świecie

Ośrodek Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie

Dom Dziecka w Szamocinie

Dom dla Dzieci i Młodzieży „Szansa” w Kosewie

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Przestrzenie CK ZAMEK | 28.04, 12.05, 26.05 | g. 11:00-15:00

Warsztaty JESTEM TYM CO WIDZĘ skierowane są do młodzieży z wielkopolskich domów dziecka. JESTEM TYM CO WIDZĘ opiera się na wymianie myśli za pomocą obrazu przez młodzież z domów dziecka z Poznania, Kosewa i Kołaczkowa oraz uczniów klas fototechnicznych z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu.

Podczas cyklu warsztatów fotograficznych zbudujemy grę planszową, której celem będzie spojrzenie na przestrzeń Zamku z nowej perspektywy. Udamy się na poszukiwanie światła w zamkowych zakamarkach, jednocześnie poznając podstawy tworzenia obrazu fotograficznego.

Mamy nadzieję, że aktywność na polu fotografii, wyzwoli nie tylko migawki, a także wyobraźnię, stając się pretekstem do aktywnego współdziałania.

Prowadzenie:

Barbara Tyczyńska, animatorka kultury. Pasjonatka fotografii. Współpracuje z Poznańskim Klubem Rodzinnym zrzeszającym dzieci z rodzin zastępczych i adopcyjnych, gdzie prowadziła warsztaty fotograficzne dla młodzieży. Organizatorka akcji Podaruj aparat fotograficzny.

Agata Witkowska, animatorka kultury. Nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku Fototechnik i wychowawczyni klasy gimnazjalnej w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu. Koordynatorka warsztatów filmowych, warsztatów projektowania graficznego. Działała w zakresie organizacji wystaw (m.in. wystawa Rozmowy, szmery, bajery Moniki Drożyńskiej) i festiwali sztuki wizualnej.