Magiczny czas! Z cyklu: Sito Sztuki

Grudniowe śniegi już nastały, zaszczypał mróz w nos i uszy. W białym lesie trwa śnieżny bal! Wszystkie choinki już gotowe – piękne, strojne, w koralach z bombek i łańcuchach błyszczących. Czekają tylko na prezenty, by… je jako buty ubrać!

• Projektowanie z użyciem nietypowych technik

Warsztaty dla dzieci

13.12.2014, godz. 11.15

zapisy

Sito Sztuki to cykl warsztatów dla dzieci polegający na tworzeniu prac przy wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych. Skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Zajęcia mają na celu rozbudzenie kreatywności, zachęcenie do eksperymentowania zarówno w zakresie formy, jak i treści, przy jednoczesnym ugruntowywaniu wiedzy na temat tradycyjnie pojmowanej sztuki. Zajęcia rozpoczynają się od krótkiej wycieczki po galerii. Po wspólnym znalezieniu inspiracji i ich omówieniu dzieci zyskują możliwość tworzenia własnych prac w gronie rówieśników i wykorzystują niekiedy zaskakujące, często niekonwencjonalne, materiały i techniki artystyczne. Martwa natura „jak żywa”, wyklejane autoportrety, błyszczące akwarele, usypywane obrazy, mozaiki, ozdoby, rzeźby i wiele, wiele innych. Prawdziwe dzieła cieszące oko i napawające dumą, stworzone bowiem własnoręcznie. Zajęcia prowadzą Marianna Szajkowska i Agata Migdalska.

Zgłaszanie dzieci od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) tygodnia poprzedzającego dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

Opłata: 12 zł (w tym materiały plastyczne)