Podróże małe i duże / Indianie Ameryki Północnej

Zapraszamy na Cykliczne spotkania podróżnicze.

Czy wiecie, że plemion indiańskich jest tyle, ile gwiazd na niebie? Czy wiecie, kto dał Indianom kukurydzę? Ile dni trwa Taniec Słońca? Co można coś zapisać za pomocą węzełka i ile muszli wart jest jeden koń? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy w podróż po rozległych przestrzeniach Ameryki Północnej – podróż pełną zaskakujących historii, tropów dzikich zwierząt i wyzwań godnych najdzielniejszych wojowników!

 

Przywitamy się piosenką i tańcem. Wysłuchamy historii, z dalekiej lub bliskiej krainy i oczami wyobraźni przeniesiemy się z zupełnie inny świat. Na dużej, bardzo dużej mapie znajdziemy cel naszej wyprawy, by następnie poznać kulturę, historię i obyczaje ludzi tam mieszkających, a może też zwierząt. Poznamy wiele tajemnic.Przeniesiemy się w świat dźwięków i pląsów. Popracujemy rękami, dając upust naszej fantazji, by na koniec rozwiązać podróżnicze zagadki.

 

Dlaczego tak?

„Czy wiesz, że zapamiętujemy  tylko 10 procent z tego, co czytamy, 20 procent z tego, co słyszymy, 30 procent z tego, co widzimy, 50 procent z tego, co widzimy i słyszymy, 70 procent z tego, co mówimy, 90 procent z tego, co robimy”

Następne spotkanie 21.02.2015

Prowadzący: Agata Heymann, Klaudyna Bronowska