Podróże małe i duże / Indie

Zapraszamy na Cykliczne spotkania podróżnicze.

W tę sobotę wybierzemy się w podróż do Indii – kraju wielu smaków, zapachów, dźwięków i kolorów. Czy wiecie, iloma językami mówi się w Indiach? Czy wiecie, co to jest Festiwal Kolorów? Ile czasu potrzeba, żeby ubrać sari? Dlaczego krowy są święte i po co pannie młodej maluje się ręce przed ślubem? Razem z nami wysłuchacie oryginalnej muzyki, poznacie egzotyczne smaki i poznacie historie, o których wam się nie śniło!

Przywitamy się piosenką i tańcem. Wysłuchamy historii, z dalekiej lub bliskiej krainy i oczami wyobraźni przeniesiemy się z zupełnie inny świat. Na dużej, bardzo dużej mapie znajdziemy cel naszej wyprawy, by następnie poznać kulturę, historię i obyczaje ludzi tam mieszkających, a może też zwierząt. Poznamy wiele tajemnic.Przeniesiemy się w świat dźwięków i pląsów. Popracujemy rękami, dając upust naszej fantazji, by na koniec rozwiązać podróżnicze zagadki.

Dlaczego tak?

„Czy wiesz, że zapamiętujemy  tylko 10 procent z tego, co czytamy, 20 procent z tego, co słyszymy, 30 procent z tego, co widzimy, 50 procent z tego, co widzimy i słyszymy, 70 procent z tego, co mówimy, 90 procent z tego, co robimy”

Prowadzący: Agata Heymann, Klaudyna Bronowska