Stopklatka

Stopklatka

Tekst: Malina Prześluga

Żadnej dobrej sceny nie da się pokazać w teatrze tak, żeby wyglądała jak prawdziwa. Na przykład lądowania helikoptera, albo skoku do wody. Przecież nie chodzi o drabinę, dmuchany basenik i jakąś kukłę, co udaje człowieka, tylko o akcję, o lajf.

(Chłopak)

Powiedz im wszystko, co chcesz. Wszystko, słyszysz? Teraz możesz. Teraz będą słuchać. To jest wigilia, zwierzęta mówią ludzkim głosem, a karpie chodzą po stole. To cud, rozumiesz? Jedyny cud w twoim zasranym życiu. Nigdy więcej ci się taki nie przytrafi. To twój film, stary.

(Chłopak)

Naprawdę mogę kogoś zabić, tutaj, teraz. Gdybym tylko chciał. Dostrzegacie mnie. Jestem. Jestem! Komu za chwilę będziecie bić brawo? Oklaskujcie aktora. Patrzcie na aktora. Mnie nie ma, ja leżę w swoim pokoju i nigdy się nie spotkamy.

(Chłopak)

Chociaż dziwię się wam, że wciąż mnie słuchacie. Ja bym ze sobą nie wytrzymał. To już lepiej sobie fasolę na wacie wyhodować. Albo jak Leon Zawodowiec – kwiat w doniczce.

(Chłopak)

Na tym polega teatr, żeby was wszystkich oszukać i zostawić.

(Chłopak?)

Co jest naprawdę?

Malina Prześluga

Autor plakatu: Zbigniew Czapla

Reżyseria: Łukasz Chrzuszcz

Konsultacja reżyserska: Anna Ciszowska

Muzyka: Rafał Sekulak

Producentka/Inspicjentka: Izabella Nowacka

Kostiumy: Magdalena Chrzuszcz

Występują: Łukasz Chrzuszcz, Anna Langner

Spektakl dla młodzieży od 14 lat

Tekst dramatyczny otrzymał wyróżnienie w XXII Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Publikacja w 32. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje Agencja ADiT.

Przedstawienia: 20.03, godz. 10 (spotkanie z aktorem i reżyserem), 21.03, godz. 17; 26.04, godz. 17; 27.04, godz. 10