SUPER SIZE ME

Co by było… gdybyśmy stumilowe buty na olbrzymich stopach mieli? I wieeelkie ręce, nie mówiąc już o duuużych nosach i oczach! Wtedy, biegając tu i tam, moglibyśmy przegonić wszystkie ciemne chmury z miejsc, gdzie jest smutno i ponuro. I zabawnie nos wtykać w zaspy górom i zobaczyć wszystko wkoło… wszystko mniejsze, spokojniejsze. Jaki SUPER byłby wówczas świat…  Część plastyczna: malarstwo, kolaż, nietypowe techniki.

Prowadzenie: Agata Migdalska i Marianna Szajkowska

Liczba miejsc ograniczona. Na zajęcia obowiązują zapisy. Szczegóły na temat zapisów i całego cyklu

Sito Sztuki

Sito Sztuki to cykl warsztatów dla dzieci polegający na tworzeniu prac przy wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych. Skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Zajęcia mają na celu rozbudzenie kreatywności, zachęcenie do eksperymentowania zarówno w zakresie formy, jak i treści, przy jednoczesnym ugruntowywaniu wiedzy na temat tradycyjnie pojmowanej sztuki.

Zajęcia rozpoczynają się od krótkiej wycieczki po galerii. Po wspólnym znalezieniu inspiracji i ich omówieniu dzieci zyskują możliwość tworzenia własnych prac w gronie rówieśników i wykorzystują niekiedy zaskakujące, często niekonwencjonalne, materiały i techniki artystyczne. Martwa natura „jak żywa”, wyklejane autoportrety, błyszczące akwarele, usypywane obrazy, mozaiki, ozdoby, rzeźby i wiele, wiele innych. Prawdziwe dzieła cieszące oko i napawające dumą, stworzone bowiem własnoręcznie.

Zajęcia prowadzą: Marianna Szajkowska i Agata Migdalska.

Regulamin zajęć z cyklu Sito Sztuki
• Zajęcia trwają ok. 90 min.
• Dzieci przyprowadzane są do muzeum przez opiekunów i odbierane przez nich z zajęć w wyznaczonych miejscach zbiórek.
• Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
• Na zajęcia obowiązują zapisy mailowe pod adresem: sitosztuki@mnp.art.pl. Prosimy o zgłaszanie dzieci od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) tygodnia poprzedzającego dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.