Targi Różności

Targi Różności to cykliczne wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie „Lepszy Świat”, podczas których uczestnicy wymieniają się rzeczami i przedmiotami. Ideą wydarzenia jest wymiana, stąd przyniesione rzeczy powinny być niezniszczone, w dobrym stanie, czyli takie jakie sami chcielibyśmy otrzymać.

Najbliższa edycja będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ wraz z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej i Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie, podkreślimy wagę naszych codziennych wyborów konsumenckich.

Każdy z nas jest konsumentem. Jak zatem sprawić, aby konsumpcja była bardziej zrównoważona? Jak – dokonując codziennych wyborów – zadbać o prawa osób, które wyprodukowały rzeczy, które kupujemy, środowisko, w którym powstały i do którego trafią, gdy już nie będziemy ich potrzebować?

Wymieniając się ubraniami, książkami, filmami i wykorzystując zużyte materiały do stworzenia nowych przedmiotów, stawajmy się bardziej świadomymi wpływu naszych decyzji konsumenckich na łańcuch produkcji.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

11:30 – 12:45 Przyjmowanie rzeczy na Targi Różności

Podczas Targów możesz wymienić się odzieżą, butami i dodatkami jak rękawiczki, torebki, biżuteria. Możesz przynieść książki, płyty CD/DVD z muzyką i filmami oraz jedzenie „domowej roboty”: muffiny, ciasta, zaprawy. Przynieś rzeczy na wymianę!

13:00 – 14:30 Targi Różności

Otrzymane kupony, wymień na wybrane przez siebie rzeczy. Wydarzenie jest cykliczne, dlatego możesz wykorzystać zachowane kupony podczas jednej kolejnej edycji wydarzenia.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

13:30 – 14:30 Warsztaty robienia szablonów na koszulki i ekotorby

Warsztaty polegają na zaprojektowaniu i wycięciu szablonów, które można wykorzystać do ozdabiania bawełnianych tkanin. Prowadząca pokaże w jaki sposób własnoręcznie przygotować wzór oraz jak go wyciąć. Gotowe szablony będziemy nanosić na materiał, tworząc ciekawe kompozycje.

Uwaga! Zachęcamy do przyniesienia własnych koszulek/ekotoreb, na których stworzycie niepowtarzalny wzór. Na miejscu zapewniamy gotowe wzory szablonów do wycinania, można także przynieść swój wzór wydrukowany na kartce A4.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Masz w domu trochę niepotrzebnych, ale wciąż fajnych rzeczy?

Przynieś je na targi i wymień się!