TYDZIEŃ Z TEATROTEKĄ SZKOLNĄ

Centrum Praktyk Edukacyjnych działające przy Centrum Kultury ZAMEK wspólnie z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zaprasza nauczycieli, animatorów, edukatorów kulturowych i wszystkich zainteresowanych tematyką teatralną na dwudniowe spotkanie w ramach projektu „Tydzień z Teatroteką Szkolną”, któe odbędzie się 25 i 26 września 2015.

Program:
25.09 godz. 15.30 Scena Nowa
Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna – wstęp bezpłatny

25.09 godz. 16.00 Scena Nowa
Panel dyskusyjny: „Jak ma wyglądać edukacja teatralna w instytucjach kultury?” – wstęp bezpłatny

25.09 godz. 17.30-19.30 Scena Nowa
Warsztaty narzędziowe skierowane do nauczycieli, animatorów, edukatorów kulturowych: Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej? – wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy prowadzi ODN pod adresem strony: https://www.odn.poznan.pl/produkt,pl,projekty,202.html

25.09 godz. 20.00 Sala Wielka
Spektakl Iwony Pasińskiej „Upadły Anioły” – wstęp bezpłatny

26.09 godz. 19.00 Sala Wielka
Spektakl Justyny Sobczyk „Ciało Pedagogiczne” po spektaklu dyskusja – wstęp bezpłatny

Informacji na ten temat udziela: Sylwia Szykowna e-mail: sylwia@cpe.poznan.pl

 

Tydzień z Teatroteką Szkolną to cykl warsztatów organizowany wspólnie przez Centrum Praktyk Edukacyjnych przy CK ZAMEK, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu skierowany do nauczycieli, animatorów i edukatorów kulturowych pokazujący możliwości wykorzystania ogólnopolskiej platformy edukacyjnej Teatroteka Szkolna, zawierającej materiały dydaktyczne stanowiące uzupełnienie podstawy programowej szkół w zakresie edukacji teatralnej. Warsztaty poprzedzone będą dyskusją na temat „Jak ma wyglądać edukacja teatralna w instytucjach kultury?”, w której udział wezmą twórcy poznańskiego życia teatralnego. Zwieńczeniem pierwszego dnia będzie spektakl Iwony Pasińskiej „Upadły Anioły”, który odbędzie się 25 września o godz. 20.00 w Sali Wielkiej. Podsumowaniem dwudniowego spotkania z kolei będzie spektakl w reżyserii Justyny Sobczyk „Ciało Pedagogiczne”, który odbędzie się 26 września o godz. 19.00 w Sali Wielkiej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niecodziennym spotkaniu teatralnym nauczycieli, animatorów, edukatorów kulturowych i wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji teatralnej.