Wystawa fotografii analogowej Moja Wielkopolska (aneks)

W trakcie przygotowań do wystawy prac nadesłanych na tegoroczną edycję konkursu fotograficznego “Moja Wielkopolska – analog” organizowanego od wielu lat przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu najpierw pojawił się pomysł, a później możliwość poszerzenia wystawy o prace, które nie mieściły się w tematyce konkursu.

Pretekstem była środowiskowa dyskusja nad tematycznym ograniczeniem nadsyłania prac, które poza wykonaniem technikami analogowymi, musiały tematycznie odnosić się do szeroko pojętego hasła „Moja Wielkopolska”.

Jako konkluzja tej debaty pojawiła się potrzeba konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością.

Organizując otwartą dla wszystkich prezentację postanowiliśmy zbadać kondycję wielkopolskiej fotografii analogowej. Wspólnie z autorami chcemy zastanowić się czy możliwe jest jeszcze fotograficzne życie poza-cyfrowe. Chcemy zapytać o sens użytkowania utopijnych technologii, motywację autorów i czy ewentualnie możemy podjąć jakieś wspólnie działania w celu ochrony tradycyjnych procesów fotograficznych traktowanych jako niematerialne dziedzictwo kultury.

DSC_4368 (Large)Prezentowane w wyjątkowym miejscu, bo w budynku dawnej księgarni im. A. Mickiewicza przy ulicy Gwarnej 13 w Poznaniu fotografie wielkopolskich fotografów może choć częściowo dadzą odpowiedź na postawione tu pytania.

Aktualne informacje o wystawie można znaleźć na: https://www.facebook.com/events/1629739917301698/