Z nici czy na nici, z cyklu: Sito Sztuki

Zanim liście z drzew opadną, snują nici tysiące, przeganiając letnie słońce. Mimo że bywają straszne, to jednak zazwyczaj są niegroźne i bardzo pracowite. Na szczęście te muzealne są dość przyjazne. Którą łapkę mu uściśniesz, którą podmalujesz? Nie bądź strachajło i zrób to, jeśli umiesz!

• Projektowanie, recykling, rzeźba

22.11.2014, godz. 11.15

Sito Sztuki to cykl warsztatów dla dzieci polegający na tworzeniu prac przy wykorzystaniu różnorodnych technik plastycznych. Skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Zajęcia mają na celu rozbudzenie kreatywności, zachęcenie do eksperymentowania zarówno w zakresie formy, jak i treści, przy jednoczesnym ugruntowywaniu wiedzy na temat tradycyjnie pojmowanej sztuki. Zajęcia rozpoczynają się od krótkiej wycieczki po galerii. Po wspólnym znalezieniu inspiracji i ich omówieniu dzieci zyskują możliwość tworzenia własnych prac w gronie rówieśników i wykorzystują niekiedy zaskakujące, często niekonwencjonalne, materiały i techniki artystyczne. Martwa natura „jak żywa”, wyklejane autoportrety, błyszczące akwarele, usypywane obrazy, mozaiki, ozdoby, rzeźby i wiele, wiele innych. Prawdziwe dzieła cieszące oko i napawające dumą, stworzone bowiem własnoręcznie.

Zajęcia prowadzą Marianna Szajkowska i Agata Migdalska.

zapisy: sitosztuki@mnp.art.pl

koszt uczestnictwa: 12 zł (cena obejmuje materiały plastyczne)

Zgłaszanie dzieci od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) tygodnia poprzedzającego dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.