Zima z pismem

Podczas tegorocznych ferii zimowych Muzeum Archeologiczne w Poznaniu zaprasza do … szkoły! Nie będzie to jednak zwyczajna szkoła, ale podróż w przeszłość oraz możliwość poznania różnych systemów zapisu począwszy od najstarszych technik niepiśmiennych, a skończywszy na alternatywnych współcześnie stosowanych sposobach zapisu mowy.

Na dziedzińcu Muzeum będzie można poznać arkana sztuki zapisu z całego świata w najróżniejszych okresach rozwoju ludzkiej cywilizacji.  Jednocześnie w sali audytoryjnej zaplanowane są wykłady, które od strony naukowej zaprezentują najstarsze systemy pisma.  Natomiast kuratorzy nowej wystawy czasowej „Verba volant scripta manent. Dawne formy zapisu” – Kamila Dolata-Goszcz i Łukasz Bartkowiak zapraszają na zwiedzanie ekspozycji wraz z autorskim komentarzem.  Tradycyjnie dla najmłodszych przygotowano warsztaty, tym razem pod hasłem „Śladami pisma”.

Zapisy na warsztaty: od 24.02.2015 r. osobiście lub telefonicznie (tel. 61 852 82 51, wew. 141) w kasie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu; warsztaty odbędą się z podziałem na dwie grupy w godzinach 12:00-13:30 i 14.00-15.30.